انواع واترجت

انواع واترجت

انواع واتر جت از نظر منبع تغذیه به دو دسته تقسیم می شود که با توجه به مکان استفاده و نوع آلودگی می توان از هرکدام از آن ها استفاده کرد.

کارواش صنعتی برقی

این نوع واترجت نیاز به پریز برق دارد و از موتور الکتریکی استفاده می کند و بسیار مناسب مصارف خانگی و نیمه صنعتی می باشد.

کارواش صنعتی بنزینی/ دیزلی

این نوع واترجت برای تامین انرژی خود از بنزین و دیزل استفاده می کند و در سایز های مختلفی طراحی می شود و بیشتر برای کاربردهای صنعتی و سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع کارواش صنعتی به ایجاد دود و صدا نباید در محیط های داخلی مورد استفاده قرار بگیرند. نحوه عملکرد این نوع واترجت ها هیچ تفاوتی با نمونه برقی ندارد و بیشتر برای مصارف صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

واترجت آب گرم و سرد

واترجت آب سرد قیمت مناسب تری دارد و مناسب شستشوی انواع سطوح می باشد و مناسب عملیات های نظافت و شستشوی خانگی یا نیمه صنعتی می باشد. اما گاهی با توجه به نوع سطح مورد نظر و آلودگی موجود در بعضی از صنایع برای نظافت و شستشو باید از واترجت آب گرم استفاده کرد. این نوع واترجت با افزایش دمای آب موجب می شود که بافت آلوده بر اثر ضربه ِ آب پر فشار و دمای بالا از سطح جدا شود. قیمت این واترجت نسبت به واترجت آب سرد بیشتر است.

لوازم جانبی واترجت

در کنار این واترجت ها می توان از لوازم جانبی متنوعی استفاده کرد. این لوازم، شامل برس متصل به نازل برای شستشو محیط های با آلودگی سرسخت و همچنین نوعی لنس دارای طول متفاوت برای استفاده از واترجت صنعتی برای شستشوی نقاط دور از دسترس، می باشند. همچنین می توان در کنار این واترجت ها از مواد شوینده نیز استفاده کرد اما باید این قابلیت در دسترس باشد.

نکات مهم قبل از انتخاب کارواش صنعتی

خریدار قبل از انتخاب یک دستگاه واترجت باید به چند نکته توجه کرد:

  • مکان استفاده دستگاه و سطحی که باید شست و شو شود
  • میزان قدرت واترجت و منبع تغذیه آن که به مساحت و مشخصات فضای مورد استفاده بستگی دارد.
  • استفاده از فیلتر نیز در ورودی پمپ موجب بهبود عملکرد و عدم آسیب به پمپ می شود.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

کارواش صنعتی انواع – waterjet

خواندن مطلب بعدی ←

اشنایی با دستگاه زمین شوی و نحوه کار

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *