انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف

انواع ماشین های نظافت صنعتی مناسب کف

ماشین های تمیز کننده و نظافت صنعتی مناسب کف

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : تمیز کننده های حرفه ای تجاری اغلب وظیفه دارند نظافت فضاهای داخلی بزرگ مانند مراکز خرید ، دفاتر و انبارها را انجام دهند. آنها به مجموعه ابزارهایی احتیاج دارند که به آنها امکان نظافت فضاهای بسیار بزرگ را در مدت زمان کوتاه می دهد.

از نظر ابزار نظافت کف ، تمیزکننده های تجاری اغلب از ماشین های تمیز کننده بخار شوی صنعتی ، اسکرابر کف ، دستگاه های کف زمین شوی صنعتی و جارو های صنعتی سنگین استفاده می کنند. این ماشین آلات با استحکام صنعتی به تمیز کننده ها اجازه می دهند تا به طور موثر این فضاهای عظیم را تمیز کنند.

انواع دستگاه های نظافت صنعتی : اسکرابرهای کف اتوماتیک

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : نظافت کفهای سخت در یک محیط خانگی معمولاً با جارو کردن ، تی یا جاروبرقی انجام می شود. در حالی که این رویکرد برای یک خانه یا تجارت کوچک موثر است ، اما برای ساختمانهای بزرگ غیر عملی است.

دستگاه های نظافت صنعتی اغلب از اسکرابر کف اتوماتیک برای فضاهایی بزرگتر از ۵۰ متر مربع استفاده می کنند. از این ماشین ها برای اعمال محلول نظافت کف استفاده می شود ، کف زباله ها را به آرامی پاک کرده و سپس محلول نظافت کثیف را جارو می کند. این یک رویکرد همه در یک برای نظافت کف سخت است و می تواند فضاهای بزرگ را به سرعت فوق العاده تمیز کند.

برس های شستشو معمولاً از لحاظ طراحی دوار یا استوانه ای هستند. موها به اندازه کافی نرم هستند تا با خیال راحت از کفهای چوبی استفاده کنند ، اما به اندازه کافی قوی هستند تا مواد زاید مانند موم کف ، لکه های سطحی ، گریس و روغن را از بین ببرند.

بیشتر اسکرابر های کف اتوماتیک شامل دو مخزن هستند – یکی برای نگه داشتن محلول نظافت و دیگری برای نگه داشتن فاضلاب. اسکرابرهای کف معمولاً دارای یک جوراب در قسمت پشت سر نظافت هستند تا در جابجایی اسکراب از تغییر رطوبت کمک کند.

مدل های اسکرابر صنعتی

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : اسکرابرهای خودکار “زمین شوی دستی” و “زمین شوی با راننده ” وجود دارد. دستگاه های نظافت صنعتی معمولاً برای محیط های عملیاتی بسیار بزرگ مانند مراکز خرید یا مدارس ، زمین شوی با راننده را انتخاب می کنند.

اسکرابرهای کف اتوماتیک می توانند فضای داخلی بزرگ را بطور قابل ملاحظه ای سریعتر از جارو یا جاروبرقی صنعتی تمیز کنند و بسیار بهداشتی تر هستند. این ماشین ها همچنین در مقایسه با جابجایی از آب و مواد شوینده کمتری استفاده می کنند و آنها را به گزینه ای سازگار با محیط زیست تبدیل می کند.

اسکرابرهای کف نیز برای نوار کردن کف موم ، خاک و آوار قبل از آب بندی مجدد کف استفاده می شود. هنگامی که برای این منظور استفاده می شود ، مواد شیمیایی قوی تر سد کف نیاز است.

انواع دستگاه های نظافت صنعتی اسکرابر کف 

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : دستگاه نظافت کف برای نظافت و صیقل دادن کفهای سخت استفاده می شود. بافرهای کف را می توان در انواع مختلف کف از جمله مشمع کف اتاق ، چوب سخت ، کاشی و مرمر استفاده کرد. این دستگاه ها مشابه با اسکرابر های کف اتوماتیک ، به صورت انواع پیاده روی یا سوار شدن در دسترس هستند.

دستگاه های اسکرابر کف دارای حاوی برس های با سرعت متغیر برای خارج کردن خاک و یک پد نرم برای صیقل دادن کف هستند. پد چرخان در دستگاه باف کف می تواند به سرعت ۱۰۰۰ دور در دقیقه بچرخد. دستگاه باف کف سازی معمولاً در ساختمانهای بزرگ با کف سخت مانند مدارس ، انبارها و مدارس استفاده می شود. اکثر دستگاه های کف سازی کف برای کنترل حرکت خود از میلگردها استفاده می کنند.

انواع ماشین های نظافت صنعتی مناسب کف

جارو برقی صنعتی

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : جاروبرقی برقی صنعتی معمولاً بسیار قدرتمندتر از جاروبرقی داخلی هستند. تفاوت عمده دیگر این موارد عبارتند از:

جاروبرقی صنعتی بادوام هستند و برای استفاده در وسایل سنگین طراحی شده اند. سوئیچ ها و کنترل ها به گونه ای طراحی شده اند که در تمام طول روز و هر روز مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی که یک جاروبرقی خانگی معمولاً از پلاستیک ارزان قیمت ساخته می شود ، جاروی صنعتی از پلاستیک سنگین یا فلز استفاده می کنند.

آنها معمولاً دارای جارو قائم هستند جارو قوطی برای اکثر انواع نظافت تجاری نامناسب است زیرا کشیدن اطراف آن دشوار است. بیشتر خلا های تجاری از طرح قوطی استفاده می کنند.

قابلیت کنترل نشت های مرطوب و خشک در جاروی صنعتی

این جارو ها صنعتی به گونه ای طراحی شده اند که تقریباً هر نوع آشفتگی انداخته شده روی آن را کنترل می کنند. با این وجود ، آواربرداری در اماکن ساختمانی ممکن است به جاروبرقی صنعتی سنگین احتیاج داشته باشد.

انواع دستگاه های نظافت صنعتی : سطح بالاتری از فیلتراسیون با جاروی صنعتی

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : از آنجا که جاروبرقی صنعتی در محیط های حساس مانند بیمارستان ها و مطب پزشک استفاده می شوند ، باید در به دام انداختن گرد و غبار و سایر مواد حساسیت زا بسیار کارآمد باشند. بیشتر جاروهای تجاری از فیلتر بازداشت ذرات (HEPA) با راندمان بالا برای جذب این ماده به جای چرخاندن آن استفاده می کنند.

آنها دارای سیم های برق بسیار طولانی خواهند بود و یا از باتری هایی استفاده می کنند.
ماشین های تجاری معمولاً دارای سیم برق بسیار طولانی هستند ، بنابراین پاک کننده می تواند یک یا چند اتاق را بدون اتصال دستگاه خود جارو کند. با پیشرفت فناوری باتری طی سالهای اخیر ، برخی از جاروبرقی صنعتی جدید از بسته های باتری استفاده می کنند. این امر به تمیزکننده اجازه می دهد تا بدون نگرانی در مورد منبع انرژی در دسترس ، به سرعت در اطراف یک فضای حرکت کند.

انواع دستگاه های نظافت صنعتی : دستگاههای بخارشوی صنعتی 

انواع دستگاه های نظافت صنعتی مناسب کف : دستگاه های بخار شوی صنعتی  اغلب از استخراج آب گرم (بخارشوی صنعتی) برای نظافت فرش در محیط های عملیاتی تجاری استفاده می کنند. آنها این کار را انجام می دهند زیرا بخارشوی صنعتی در از بین بردن لکه ها ، خاک ، زباله ها و مواد حساسیت زا از فرش بسیار مؤثر است.

بخارشوی صنعتی شامل یک محلول آب گرم و مواد شوینده است که تحت فشار زیاد به لایه های عمیق تر فرش فرو می رود. محلول و زباله های موجود در آن بلافاصله دوباره داخل دستگاه بخار پاک می شوند. بخار تمیز کننده شامل دو اتاق است ، یکی از محلول نظافت و دیگری برای آب کثیفی که از فرش ها استخراج شده است.

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

قطره های چشمی و نحوه استفاده از آن‌ها

خواندن مطلب بعدی ←

نظافت محیط کار و تاثیر آن روی کارمندان

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *