امکان تولید انبوه واکسن کرونا در روسیه در پاییز امسال

امکان تولید انبوه واکسن کرونا در روسیه در پاییز امسال

به گزارش گروه نظافت نیوز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه به نقل از “الکساندر گینتس‌بورگ” مدیر مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی ملی این کشور اعلام کرد که تولید انبوه واکسن در برابر عفونت ویروس کرونا در روسیه ممکن است در پاییز سال ۲۰۲۰ آغاز شود.

بر اساس این اطلاعات، با استفاده از سیستم تست ایمنی بیماری کووید-۱۹ که در این مرکز تحقیقاتی به‌وجود آمده، بیش از چهار هزار نمونه پلاسمای خون مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. و با مشخص شدن نتیجه آزمایشات بالینی به روی واکسن تهیه شده، تولید انبوه آن به احتمال زیاد در پاییز سال جاری آغاز خواهد شد.

پیش از این مشخص شد که وزارت دفاع روسیه با همکاری مرکز تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی ملی این کشور، مجوز لازم را از وزارت بهداشت برای انجام آزمایشات به روی انسان دریافت کرد. این آزمایشات قرار است در ماه جولای به اتمام برسند.

 تولید انبوه واکسن کرونا : وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که تمامی داوطلبانی که در آزمایش واکسن ویروس کرونا شرکت کرده و این واکسن به آنها تزریق شده، در وضعیت جسمانی عادی قرار داشته و مشکلی ندارند.

بر اساس این اطلاعات، حال همه داوطلبان خوب است و  بعد از تزریق واکسن هیچ عارضه جانبی جدی در آنها مشاهده نشده و به‌طور روزانه طیف گسترده‌ای از مطالعات آزمایشگاهی به روی آنها انجام می شود. پس از انجام تحقیقات و به دست آوردن اطلاعات اولیه در مورد ایمنی واکسن، بقیه داوطلبان واکسینه خواهند شد.

تسنیم

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

سازمان دهی خانه در ۱۰ دقیقه

خواندن مطلب بعدی ←

۶ چیزهایی که شما از کمپینگ زمستانی می آموزید

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *