اشنایی با دستگاه زمین شوی و نحوه کار

اشنایی با زمین شوی  : شاید این گونه تصور شود تمیز نمودن سطح زمین امری آسان است که با یک تی کشیدن ساده آلودگی از بین می رود، حال آن که برخلاف تصور تی های رشته ای بیش از آن که سبب تمیزی شوند، آلودگی را در محیط پخش می کنند‌؛ اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ شیوه های به کار گرفته شده برای نظافت سطح زمین آلاینده ها باید به طور کامل از محیط حذف شوند، نیروهای انسانی احساس ناراحتی و ناامنی نداشته باشند و از طرف دیگر به کفپوش ها آسیبی نرسد. این نکات نشان می دهد بهره مندی از دستگاه اسکرابر برای شستشوی سطوح کف به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، چه میزان حائز اهمیت است.

 

نحوه کارکرد اسکرابر

دستگاه اسکرابر یا کفشوی یک تجهیز مکانیزه نظافتی و کاملاً متفاوت با روش های سنتی است که برای شستشوی عمیق، ایمن و بهداشتی سطوح کف مورد استفاده قرار می گیرد.

اسکرابر ویژگی های خاص و متمایز کننده ای دارد که به برقراری محیط بهداشتی و پاکیزه کمک نموده و احساس خستگی و آزردگی برای کاربران به وجود نمی آورد.

همه دستگاه های زمین شوی صنعتی مجهز به برس یا برس هایی هستند که با سایش سطح زمین آلاینده ها را از آن جدا نموده بدون آن که سطح صدمه ای برسد.

از طرف دیگر برای این دستگاه یک سیستم مکش طراحی شده که آب و محلول شوینده مصرف شده را از محیط جمع آوری می نماید و به همین دلیل به جای آن که آلودگی های موضعی را روی سطح پخش کند آن را از محیط حذف می گرداند.

 

انواع اسکرابر صنعتی

اشنایی با زمین شوی  :تفاوت در طراحی، ساخت و متراژ محیط های گوناگون محدودیتی در استفاده از دستگاه های کفشوی ایجاد نکرده چرا

که این رده از تجهیزات مکانیزه نظافتی در مدل ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید شده اند که امکان نظافت عمیق هر محیطی را به

آسانی فراهم می آورند. همه این دستگاه ها عملکردی مشابه دارند و تفاوت ها در ظرفیت و کارایی است.

اسکرابر دستی : این کفشوی دارای ابعاد مناسب برای شستشوی سطوح کف در محیط های کوچک، متوسط و متراکم می باشد، به وسیله برق یا باتری تغذیه می شود و کاربر برای هدایت پشت دستگاه می ایستد.

اسکرابر خودرویی : در مقایسه با مدل های دستی این رده از کفشورها ظرفیت بیشتر و پهنای نظافت برخوردار هستند، همانند یک خودرو هدایت می شوند و شستشوی سطوح وسیع را در بهترین حالت به انجام می رسانند.

 

نظافت انواع کفپوش

یکی از ویژگی های منحصر به فرد اسکرابر صنعتی قابلیت شستشوی انواع سطوح و کفپوش های می باشد.

سنگ، سرامیک، اپوکسی، بتن، کاشی، موزاییک و …

از جمله سطوحی هستند که به وسیله کف شوی صنعتی شستشو می گردند.

متناسب با میزان حساسیت سطح و شدت آلودگی برس های نرم، استاندارد و زبر بر روی دستگاه نصب شده و سطح را شستشو می دهد.

 

 

چرا باید اسکرابر جایگزین روش های سنتی گردد؟

اشنایی با زمین شوی  دلایل زیادی برای انتخاب دستگاه اسکرابر و جایگزینی آن به جای سطل و تی قدیمی وجود دارد.

استفاده از تی های رشته ای و یک سطل آب چه برای محیط های کوچک و محدود چه برای محیط های بزرگ و وسیع مناسب نبوده و باید کفشوی مکانیزه به کار گرفته شود.

اسکرابر دستگاهی بسیار بهداشتی است که امکان استفاده از مواد شوینده و ضدعفونی کننده به همراه آن وجود دارد

و به دلیل برخورداری از مخزن آب کثیف اجازه نمی دهد آب آلوده دوباره به چرخه شستشو راه پیدا کند.

علاوه بر همه این مزایا کاربران فقط نیمی از زمان نظافت دستی را صرف شستشو با اسکرابر می نمایند.

به این ترتیب در وقت، هزینه و انرژی به میزان زیادی صرفه جویی به عمل می آید. اسکرابر دستگاهی سازگار با محیط زیست به شمار می آید چرا که مصرف آب و مواد شوینده را کاهش می دهد و برای دست یابی به تمیزی بیشتر لزومی به استفاده بیشتر از آب و شوینده نخواهد بود چرا که نیروی مکانیکی برس بهداشت مورد نیاز را تأمین می کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *