اخرین آزمایش واکسن ساخت روسیه علیه ویروس کرونا

اخرین آزمایش واکسن ساخت روسیه علیه ویروس کرونا

اخرین آزمایش واکسن ساخت روسیه علیه ویروس کرونا

به گزارش نظافت نیوز : وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که متخصصین این کشور مرحله نهایی از آزمایشات بالینی واکسن علیه ویروس کرونا به روی دو گروه از داوطلبان را آغاز کرده‌اند.
به گزارش خبرگزاری «نووستی»، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که این وزارتخانه با همکاری مرکز تحقیقات ملی “گامالی”، مرحله نهایی آزمایشات بالینی واکسن ویروس کرونا را آغاز کرده‌اند.

آزمایشات بالینی به روی واکسن کرونا از تاریخ ۱۸ ژوئن (۲۹ خرداد ماه) به روی ۱۸ نفر از داوطلبان (از میان نیروهای مسلح روسیه) آغاز شد. به ۹ نفر از داوطلبان گروه نخست، یکی از دو مؤلفه واکسن کرونا تزریق شد. ۹ داوطلب دیگر در گروه دوم نیز در ۲۳ ژوئن (سوم تیر ماه) مؤلفه اول واکسن را دریافت کرده و بعد از سپری شدن بیست و یک روز، مؤلفه دوم به آنها تزریق خواهد شد.

وزارت دفاع روسیه توضیح داد: اولین گروه از داوطلبان آزمایش واکسن در تاریخ ۱۵ جولای (۲۵ تیر ماه ) پس از گذراندن تست‌های کنترل مرخص شده و به محل خدمت خود باز می‌گردند. وضعیت جسمانی تمامی آنها خوب است و شکایتی از لحاظ سلامتی نداشته و واکنش منفی یا عوارض جانبی در آنها مشاهده نشده است.

طبق این اطلاعات، گروه دوم داوطلبانی که در حال انجام مطالعه در مورد اثربخشی و ایمنی زایی واکسن هستند، مؤلفه دوم واکسن ویروس کرونا را در تاریخ ۱۳ جولای (۲۳ تیر ماه) دریافت می کنند. واکسیناسیون تقویت کننده تهیه شده برای این گروه، این امکان را می دهد تا سیستم ایمنی بدن داوطلبان تقویت شده و مدت زمان تاثیرگذاری واکسن افزایش یابد.

وزارت دفاع روسیه افزود، در مجموع داده‌های به دست آمده، حاکی از شکل گیری پاسخ ایمنی در بدن داوطلبان گروه های اول و دوم در مقابل ویروس کووید-۱۹ است.

“میخائیل موراشکو” وزیر بهداشت روسیه، پیش از این، از انجام تحقیقات دقیق به روی ۱۷ واکسن امیدوارکننده در این کشور خبر داده بود و یادآور شده بود که انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در روسیه داوطلبانه خواهد بود.

خبرگزاری تسنیم .

0 مورد نقد و بررسی

admin

→ خواندن مطلب قبلی

نظافت سنگ مرمر با اسکرابر و بخارشوی

خواندن مطلب بعدی ←

انتخاب دستگاه اسکرابر زمین شوی صنعتی یا سوییپر جاروی صنعتی ؟

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *