آیا امکان لغو تحریم ها بدلیل کرونا است؟

آیا امکان لغو تحریم ها بدلیل کرونا است؟

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس

لغو تحریم ها : سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به نامه علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی در زمینه تحریم‌های آمریکا علیه ایران گفت: در این شرایط انتظار می‌رود کشورهای جهانی یک طرفه تحریم‌های ظالمانه علیه ایران را لغو کنند تا ما بتوانیم با تأمین دارو و تجهیزات با کرونا مبارزه کنیم.

سخنگوی کمیسیون

سید حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به اتحادیه بین‌المجالس و روسای مجالس کشورهای مختلف برای مداخله جهانی جهت لغو تحریم های ضد انسانی آمریکا علیه کشورمان گفت: خسارات کرونا ضایعه بزرگ انسانی محسوب می‌شود که برایش ملیت، کشور، حزب ، گروه و جناح خاصی تفاوتی ندارد، خسارتی که مربوط به همه دنیا بوده و باید همه جوامع جوامع انسانی برای مقابله با آن به کمک هم آیند.

آیا امکان لغو تحریم ها بدلیل کرونا است؟

 

در ادامه اضافه کردن : در این بین یکسری کشورها تحت تحریم‌های ظالمانه قرار دارند که این مانعی برای مقابله با بحران کرونا است. از جمله این کشورها جمهوری اسلامی ایران بوده که حتی در صورت داشتن پول هم نمی‌تواند از همه ظرفیت‌هایش استفاده کرده و امکان تامین امکانات مورد نیاز از جمله دارو و مواد شوینده و ضدعفونی کننده را ندارد حال اینکه بخشی از تحریم ها مانع می شود تا کشور پول داشته باشد.

ضمن تاکید

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس : در شرایطی که کرونا به عنوان یک فاجعه انسانی نسل بشر را تهدید می‌کند تحریم‌های ظالمانه باید برداشته شود تا بتوان ان را کنترل نمود..

نقوی حسینی همچنین با بیان اینکه مسائل انسانی برای مقامات آمریکایی اهمیتی ندارد اضافه کردند: این روزها درباره کرونا صحبت‌هایی مبنی بر جنگ بیولوژیک مطرح می‌شود که  هنوز استناداتی برای آن ارائه نشده اما واقعیت آن است که آمریکا در همین شرایط به دنبال فشارهای بیشتر و ایجاد شرایط سخت علیه ایران است پس ادامه شرایط تحریمی و افزایش فشارها از سوی مقامات آمریکایی مشخص است .

در جمع بندی گفتن:

با توجه به چنین شرایطی ما از کشورهای جهانی می‌خواهیم که یک طرف تحریم‌های ظالمانه و غیرانسانی علیه ایران را لغو کنند تا بتوانیم با تامین دارو  امکانات با کرونا مبارزه کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی امروز در نامه‌های جداگانه‌ای به رئیس اتحادیه جهانی بین المجالس، دبیرکل اتحادیه مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، دبیرکل اتحادیه مجالس پارلمانی آسیا و نیز روسای مجالس کشورهای اسلامی و آسیایی ضمن ابراز تاسف از تحریم‌های ضدانسانی آمریکا علیه کشورمان، این اقدامات ایالات متحده از جمله تحریم‌های پزشکی، دارویی و وسایل آزمایشگاهی را موانعی در مسیر مهار شیوع کرونا عنوان کرد.

 

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *